وب سایت سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

No Install Flashplayer

دوشنبه 2 بهمن 1396
الإثنين 6 جماد أول 1439
Jan 22 2018

امنيت پاکستان را امنيت خودمان مي دانيم

 
وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران با اشاره به توسعه همکاري هاي دوجانبه ايران-پاکستان در راستاي حفظ و تقويت بنيه دفاعي دو کشورگفت: احترام به تماميت ارضي، يکپارچگي و حاکميت ملي کشورهاي منطقه از اصول ثابت سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران است و بر اين اساس امنيت پاکستان را امنيت خودمان مي دانيم.
به گزارش روابط عمومي وزارت دفاع؛ امير سرتيپ حاتمي در ديدار با فرمانده ارتش پاکستان با اشاره به تحولات منطقه اي و بين المللي، حضور ژنرال قمرجاويد باجوا در تهران را تحکيم بخش ثبات، امنيت و توسعه روابط دوجانبه عنوان کرد.
 
وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران در اين ديدار گفت: سياست ما توسعه روابط با همسايگان است و در اين راستا پاکستان علاوه بر همسايگي و مرز مشترک طولاني، بواسطه اشتراکات فراوان ديني، تاريخي و فرهنگي جايگاه ويژه اي در سياست خارجي ايران دارد.
 
اميرسرتيپ حاتمي با حمايت از پيشرفت هاي دفاعي و صنعت نظامي پاکستان در چارچوب تحکيم ثبات و امنيت منطقه تصريح کرد: احترام به تماميت ارضي، يکپارچگي و حاکميت ملي کشورهاي منطقه، از اصول ثابت سياست خارجي ج.ا.ايران است و بر اين اساس امنيت پاکستان را امنيت خودمان مي دانيم.
 
وي با اشاره به همکاري هاي دو جانبه ايران-پاکستان در راستاي حفظ ثبات در منطقه گفت: ما اميدواريم با تجميع ظرفيت هاي دو کشور در راستاي کمک به دولت افغانستان ، بحران 37 ساله حاکم بر اين کشور پايان يافته ، صلح و امنيت در آنجا برقرار شود.
 
اميرسرتيپ حاتمي با اشاره به توطئه استکبار جهاني در جهت بي ثبات کردن امنيت منطقه بيان داشت: متاسفانه برخي کشورهاي منطقه و فرامنطقه اقدامات بي ثبات کننده خود را رها نساخته و در دام توطئه هاي آمريکا و رژيم صهيونيستي گرفتاره شده اند و پس از حمله به افغانستان و عراق، ايجاد داعش در عراق و سوريه و جنگ يمن، اکنون در پي تجزيه کشورهاي منطقه و آشوب هستند که اين وضعيت زيبنده منطقه و جهان اسلام نيست.
 
 وزير دفاع جمهوري اسلامي ايران با تأکيد به توطئه هاي نخ نماي آمريکا و رژيم صهيونيستي، آنها را  بزرگترين و خطرناکترين حامي تروريسم در منطقه عنوان کرد و گفت: افراط گرايي زاده سياست هاي آمريکا و مبارزه با تروريسم تنها بهانه اي از سوي دولت مردان کاخ سفيد براي تسلط بر سرزمين هاي اسلامي و منابع آنان است.
 
اميرسرتيپ حاتمي همچنين ايستادگي ايران در برابر اجراي طرح هاي  ظالمانه آمريکا و رژيم صهيونيستي را علت اصلي فشار عليه جمهوري اسلامي ايران عنوان کرد و اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران از همه توان و ظرفيت خود براي حفظ امنيت منطقه و تماميت ارضي کشورها استفاده مي کند.
 
ژنرال قمرجاويد باجوا فرمانده ارتش پاکستان نيز در اين ديدار با اشاره به اشتراکات تاريخي، ديني و فرهنگي دو کشور ايران و پاکستان گفت: در ديدارم با رئيس جمهوري اسلامي ايران، رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح، وزير امورخارجه، بر اين نکته تأکيد کردم که مي بايست مرزهاي مشترک ما با ايران مرز دوستي،ثبات و امنيت بوده و براي مقابله با دشمنان  مشترک ضرورت دارد تعاملات خود را دوچندان کنيم.
 
وي همچنين افزود: ايران از منظر پاکستان کشوري بزرگ، با ثبات و داراي پيشينه و تمدني کهن است و مردم ما براي ايران اهميت ويژه اي قائل اند.
 
وي با بيان اينکه مبارزه با تروريسم و ناامني در مرزهاي دو کشور از اولويت هاي کشور پاکستان محسوب مي شود، اظهار اميدواري کرد: اميد است با ايجاد ثبات و پايداري در مرزهاي دو کشور با ناامني و هرج و مرج مبارزه کرده و  توسعه فعاليت هاي  اقتصادي و تجاري را فراهم نمائيم.
 
فرمانده ارتش پاکستان با اشاره به ظرفيت کشورهاي اسلامي بر ضرورت همدلي و مذاکره در جهت حل مشکلات بين کشورهاي اسلامي و جهان اسلام و توطئه ها و حوادث ناگوار منطقه تصريح کرد: اتحاد کشورهاي منطقه و مسلمان در شرايط حساس کنوني، از ضروريات ايجاد ثبات و امنيت پايدار بوده و اميدواريم بتوانيم امت واحده اسلامي را شکل دهيم.

 

 

 

 

 

 

 

مناسبت ها

آخرین مطالب

عکس

 

   

 

گالری عکس

صوت و فیلم

اوقات شرعیتازه های نشر

آمار بازدیدکنندگان

0000785070
امروزامروز1011
دیروزدیروز1880
این هفتهاین هفته4178
این ماهاین ماه41063
کل بازدیدهاکل بازدیدها785070
www.ahoorae.com

آمار بازدید کنندگان به صورت مخفی

امروز40
دیروز57
این هفته40
این ماه1189
مجموع193295

آی پی بازدیدکنندگان : 54.234.0.2
Unknown ? Unknown Mon 22 Jan 2018 18:10